MIASTA
MARKA

Przedluzanie wlosow

Przedluzanie wlosow

Przedłużanie włosów – metody przedłużania włosów

Jak szybko i w efektowny sposób sprawić aby Twoje włosy były długie i wyglądały naturalnie? Skorzystaj z naszej oferty przedłużania włosów.

Przedłużanie włosów w HAIRMATE to zabieg wyłącznie na włosach najwyższej jakości, najlepiej dopasowanych do urody i struktury włosów Polek o włosach słowiańskich, włosach Balmain Hair, włosach dziewiczych, Great Lenghts lub Monofibre.

Przedłużane włosy – włosy słowiańskie

Włosy najwyżej cenione na całym świecie za swoją miękkość, gładką strukturę i jedwabisty połysk. Włosy bardzo dobre gatunkowo tzw. REMY, czyli cięte zgodnie z kierunkiem łuski, co zapobiega ich plątaniu, są miękkie, farbowane w trakcie obróbki na około 30 kolorów. Duża gama kolorystyczna sprawia, że są one najpopularniejsze wśród profesjonalnych stylistów przedłużania włosów w salonach. Można je zamawiać w strukturze prostej lub, na specjalne zamówienie, falowanej, ewentualnie kręconej (skręt jest im nadany poprzez zrobienie trwałej).

Ogólnie włosy słowiańskie po obróbce wymagają dużego nawilżenia i odpowiedniej pielęgnacji. Można poddawać je wszelkim zabiegom stylizacyjnym, takim jak: prostowaniu i kręceniu oraz farbowaniu. Przy prawidłowej pielęgnacji, włosy można nosić do 18 miesięcy. W przypadku nieodpowiedniej pielęgnacji, włosy tracą połysk, a łuska włosa pozostaje otwarta, co może powodować plątanie i trudności w użytkowaniu. Okres noszenia włosów blond jest krótszy o połowę, gdyż włos został poddany intensywnej dekoloryzacji, co wpływa na ich krótszą trwałość. W celu bezproblemowego noszenia włosów przedłużanych, zapytaj swojego stylistę o najwyższej jakości włosy do przedłużania, dobrane do nich kosmetyki pielęgnacyjne, zasady pielęgnacji oraz gwarancję na włosy.

Ultradźwiękowe przedłużanie włosów

Ultradźwiękowe przedłużanie włosów to metoda zaawansowana technologicznie. Łączenie włosów odbywa się za pomocą specjalnie skonstruowanego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe, które pełnią rolę aktywizowania miejsc połączeń włosa bez niszczenia włosów i jakiegokolwiek wpływu na skórę głowy. Potocznie ta metoda bywa nazywana metodą «zimnej fuzji», co oznacza łączenie na zimno. Urządzenie do ultradźwięków działa punktowo i precyzyjnie, na powierzchnię znajdującą się między płytkami zlokalizowanymi na końcówkach urządzenia. Poprzez emisję ultradźwięków urządzenie wprowadza w drgania cząsteczki kreatyny i to zjawisko powoduje zmianę jej struktury i powoduje łączenia łuski keratynowej z naturalnym włosem. Za pomocą tej metody uzyskujemy płaskie dyskretne łączenia, mniej widoczne i wyczuwalne w porównaniu do użycia tradycyjnej zgrzewarki. Nie musimy obawiać się, że włosy ulegną splątaniu przy odroście nawet przekraczającym 3cm. Takie łączenia polecane są dla włosów suchych i zniszczonych. Wskazane są także dla klientek uczulonych na metale stosowane w metodzie na mikroringi. Włosy połączone metodą ultradźwiękową można nosić ok. 6 miesięcy.

Zalety przedłużania włosów metodą ultradźwiękową: 

– trwałe połączenie,

– długotrwały efekt,

– płaskie, dyskretne łączenia,

– tak połączone włosy można dłużej nosić niż łączone zgrzewarką, bez obaw o plątanie się włosów,

– łączenie włosów bez zastosowania zgrzewarki wytwarzającej ciepło mogącej zniszczyć włosy,

– precyzyjne punktowe działanie łączenia włosów,

– stosowanie keratyny, naturalnego budulca włosów jako spoiwa,

– możliwość doczepiania kilku pasemek jednocześnie, co skraca znacząco cały zabieg,

– wskazane dla klientek uczulonych na metale.

Metoda keratynowa

Keratynowa metoda przedłużania włosów i zagęszczania włosów jest bezpieczna i bardzo efektowna. Metoda wykorzystuje keratynę i polega na doczepianiu pasm za pomocą specjalnego urządzenia, zwanego gorącą pensetą, lub zgrzewarką. Pasma włosów do przedłużania zakończone są specjalną łuską keratynową, która umożliwia połączenie ich z naturalnymi pasemkami oraz posiada właściwości termoplastyczne. W miejscu doczepienia powstaje łączenie, tzw. zgrzew keratynowy, który, przy odpowiedniej technice wykonania jest praktycznie niewidoczny, ponieważ wykonany jest z bezbarwnej keratyny i ukryty między włosami rosnącymi na głowie. Ponadto jest bardzo wytrzymały i niewielki. W naszych salonach HAIRMATE profesjonalni styliści precyzyjnie dobierają kolor doczepianych włosów, co dodatkowo podnosi efekt naturalności i estetykę wykonanego metodą keratynową zabiegu. Nowoczesny sprzęt do przedłużania włosów zapewnia komfort podczas doczepiania pasm oraz gwarantuje spektakularny efekt zdrowych, zagęszczonych i długich włosów.

Klientkom korzystającym z keratynowej metody przedłużania włosów sugerujemy zazwyczaj ponowne wykonanie zabiegu dopiero po 2-4 miesiącach. Wówczas zdejmujemy pasemka przy użyciu specjalistycznego płynu, który nie ma wpływu na jakość i stan włosów naturalnych, a następnie doczepiamy nowe pasma, uzyskując świetny efekt i rewelacyjną fryzurę. Przy wykorzystaniu do przedłużania włosów wysokiej jakości, można użyć ponownie tych samych włosów kilkukrotnie, przerabiając końcówki i zakładając włosy doczepiane ponownie blisko skóry głowy na kolejne 2-4 miesiące.

Przedłużanie za pomocą tulejek

Metoda doczepiania włosów za pomocą tulejek, to doskonały sposób by przedłużyć i zagęścić włosy normalnej grubości lub bardzo grube. Metoda ta nie wymaga stosowania wysokich temperatur i polega na doczepianiu do własnych włosów pasm za pomocą małych metalowych tulejek. Metoda pozwala uniknąć stosowania urządzeń termicznych i środków chemicznych bezpośrednio na powierzchni włosów. Metoda tulejkowa jest bezinwazyjna i w pełni bezpieczna dla skóry głowy. Rozmiar tulejek, oraz ich rodzaj dobiera się odpowiednio do grubości i struktury włosa. Łączenia są bardzo dyskretne, niemal niewidoczne, a tulejki mimo to świetnie trzymają pasemka. Niewielkich rozmiarów tulejki są wypełnione silikonem, co sprawia, że pasma nie zsuwają się z naturalnych pasemek, nie przecinają naturalnych włosów oraz nie ingerują w ich strukturę. Po pojawieniu się odrostów tulejki można zdjąć i ponownie nałożyć włosy przy pomocy nowych łączeń.

Plusy metody na tulejki:

– spektakularny efekt osiągnięty w krótkim czasie,

– długotrwały efekt,

– niewidoczne łączenia pomiędzy naturalnymi a doczepianymi włosami,

bezinwazyjne tulejki z silikonem,

– atrakcyjna cena zabiegu doczepiania włosów.

Włosy Balmain Hair

Włosy znanej na świecie marki Balmain Hair są miękkie, lśniące, strukturalnie grubsze i sztywniejsze. Balmain Hair są także podatniejsze na zabiegi stylizacyjne, niż włosy słowiańskie, lecz o równie wysokiej jakości, a dzięki większej grubości, bardziej odporne na zabiegi stylizacyjne i niewłaściwą pielęgnację. Rzeczywisty okres noszenia jest zazwyczaj dłuższy – zbliżony do okresu noszenia włosów słowiańskich. Cena naturalnych włosów do przedłużania Balmain Hair jest nieco wyższa, niż włosów słowiańskich.

Metoda TAPE-ON

Metoda TAPE-ON/ skin- weft, polega na doklejaniu pasm włosów umieszczonych na silikonowej taśmie. Wykonane są z dwóch zrobionych taśm silikonowych, na których są zamocowane naturalne włosy. Przedłużanie włosów polega na doczepieniu taśmy przy samej linii włosów, tuż przy skórze. Pasek, na którym umieszczone są włosy jest przezroczysty i bardzo lekki, a jednocześnie elastyczny, trwały oraz wytrzymały. Dzięki subtelnym i dyskretnym łączeniom dopasowującym się do każdego kształtu głowy. Efekt jest naturalny, a komfort noszenia nieporównywalny z innymi metodami. Co więcej, taśmy silikonowe umożliwiają szybkie, bezproblemowe, wielokrotne zakładanie tych samych włosów.

Metoda kanapkowa umożliwia przedłużenie i zagęszczenie włosów, dając spektakularny efekt i bujną fryzurę – pasma można wydłużyć nawet o kilkadziesiąt centymetrów! Metoda została stworzona z myślą o kobietach, które lubią często i diametralnie zmieniać swój wizerunek. Metoda kanapkowa zyskuje coraz więcej zwolenniczek, ponieważ umożliwia uzyskanie naturalnego efektu zagęszczenia, który nie wymaga częstych poprawek.

Głównym atrybutem metody kanapkowej jest jej nieinwazyjność. To sposób przedłużania i zagęszczania włosów, który praktycznie w ogóle nie wpływa na kondycję naturalnych pasm. Dzięki temu, że łączenia ze specjalnej taśmy silikonowej są elastyczne i zakładane bezinwazyjnie, włosy nie niszczą się. Co więcej, przedłużone tą metoda pasma nie plączą się i nie powstają na nich trudne do rozczesania kołtuny. Taśma silikonowa, którą stosują nasi styliści nie odkleja się, ani też nieoczekiwanie nie zsuwa. Zapewnia to wysoka jakość produktów, specjalna technika zakładania oraz instrukcja prawidłowej pielęgnacji.

Włosy dziewicze

Dla najbardziej wymagających Klientów, w naszym salonie przedłużamy włosami dziewiczymi. Są to włosy cięte z głów dzieci, nigdy nie farbowane, piękne, zdrowe, lśniące, z łuską włosową zachowaną w 100%. Włosy dziewicze są indywidualnie przygotowywane dla danej osoby. Dzięki najlepszemu dopasowaniu, najmniejszej ingerencji we włosy przygotowywane do przedłużania, włosy dziewicze można nosić najdłużej i są najbardziej cenione za trwałość, miękkość i połysk. W zależności od wybranego kompletu włosów naturalnych, cena przedłużania włosów lub zagęszczania włosów na włosach dziewiczych jest ustalana indywidualnie.

Great Lengths

Great Lengths używa najwyższej jakości włosów pochodzących z hinduskich świątyń, gdzie w zwyczaju jest ofiarowywanie przez tubylców swoich włosów. Są to włosy Remy, które dzięki starannemu ich upięciu w «koński ogon» i ścięcie zapewniają zgodny kierunek ułożenia łusek. Łuski i wierzchnia warstwa włosa odpowiedzialne są za jego połysk, moc i zdrowy wygląd.

Stan włosów Remy jest nienaruszony, ponieważ ofiarowane w świątyniach nigdy nie zostały poddane zabiegom chemicznym.

Włosy Great Lengths możemy przedłużyć metodą ultradźwiękową.

LONG UP – Metoda warkoczykowa

Włosy LONG UP & przedłużane metodą warkoczykową. Z wykorzystaniem najwyższej jakości włosów syntetycznych można przejść kompletną transformację od krótkich do długich włosów lub podkreślić już istniejącą fryzurę przez dodanie objętości lub miejscowej długości. Jako jedyne na świecie zawierają keratynę- odpowiednik protein we włosach naturalnych. Dlatego włosy są bardzo lekkie i nie obciążają cebulek i meszków włosowych, a jednocześnie są wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji. Ponadto nie ulegają działaniu czynników atmosferycznych, czyli nie tracą koloru i połysku. Syntetyczne włosy łączy się z cieniutkimi kosmykami Twoich naturalnych włosów za pomocą specjalnego aplikatora termicznego. Można wybrać pasma w różnych fakturach: proste, falujące lub kręcone w wielu odcieniach. Za pomocą tej metody wykonuje się m.in. baleyage, kolorowe pasemka albo warkoczyki plecione w kostkę.

Doczepianie włosów metodą japońską (warkoczykową) to doskonały, efektowny sposób aby przedłużyć niemal każdy rodzaj włosów. Metoda polecana jest do każdej grubości włosów, nie mogą natomiast mieć tendencji do wypadania. Doczepianie włosów metodą japońską może być wykonywane u każdego – również u osób z alergiami, wrażliwą skórą głowy oraz problemami skórnymi.

Metoda kanapkowa

Przedłużanie włosów metodą kanapkową jest bardzo popularną i skuteczną metodą na uzyskanie długich, pięknych i zdrowych włosów. Polega na założeniu pasm włosów za pomocą lekkich i wytrzymałych silikonowych taśm, które przyczepiane są do naturalnych włosów tuż przy samej linii włosów. Taśmy trzymają się dzięki medycznemu klejowi, który jest w stu procentach bezpieczny.

Metoda kanapkowa przedłużania włosów jest jedną z najpopularniejszych metod na rynku, ponieważ jest to metoda bezpieczna, która nie uszkadza włosów. Włosy mogą być przedłużone o dowolną długość, a także mogą być zagęszczone.

Poradnik włosów przedłużanych

Dzięki zabiegowi przedłużania można cieszyć się pięknymi, długimi i efektownie zagęszczonymi włosami. Jednak, żeby utrzymać pożądany efekt naturalnych, pięknych i gęstych włosów, warto zwrócić szczególną uwagę na ich pielęgnację. Styliści HAIRMATE przygotowali kilka cennych porad i wskazówek, jak prawidłowo zadbać o włosy po przedłużeniu.

Jak dbać o włosy przedłużane?

Codzienna pielęgnacja włosów przedłużanych nie jest specjalnie skomplikowana, ale należy stosować się do porad stylisty i przestrzegać pewnych zasad. Nasze porady zostały opracowane przez profesjonalnych stylistów, którzy zajmują się na co dzień przedłużaniem włosów.

Porady w pigułce dla osób z przedłużonymi włosami:

 1. Unikaj zbyt gorącej wody przy myciu włosów – niszczy łączenia oraz powoduje otwarcie łuski włosowej.
 2. Myj głowę w pozycji siedzącej lub stojącej – unikaj odginania łączeń w różne strony, zwłaszcza zaraz po zabiegu przedłużania.
 3. Używaj odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów – takich, które nie wpływają na łączenia, najlepiej z profesjonalnych linii kosmetyków do włosów przedłużanych.
 4. Nakładaj odżywkę głęboko nawilżającą, zawsze poniżej łączeń – odżywki nie nakłada się na skórę, tylko na włosy.
 5. Nie czesz włosów kiedy są mokre, najlepiej jeżeli owiniesz je w ręcznik, aby wchłoną wodę.
 6. Unikaj suszenia włosów gorącym powietrzem.
 7. Do czesania włosów ywaj specjalnej szczotki do włosów przedłużanych –  takiej, która nie będzie zahaczać o łączenia.
 8. Szczotkuj włosy dwa razy dziennie i myj je regularnie – więcej włosów wymaga więcej pielęgnacji.
 9. Jeżeli używasz prostownicy lub lokówki – nakładaj na włosy kosmetyki ochronne.
 10. Jeżeli zauważysz, że włosy zaczynają się zsuwać pasemko po pasemku lub zaczynają się plątać – koniecznie jak najszybciej skontaktuj się i zasięgnij porady swojego stylisty. Może to być sygnał do wykonania korekty włosów lub oznaka niewłaściwej pielęgnacji.
 11. Na noc najlepiej włosy wiązać lub zaplatać w warkocz.
 12. Farbując włosy, należy omijać łączenia; pamiętaj, że farbując każde włosy do przedłużania, tracisz na nie gwarancję.
 13. Nie noś włosów przedłużanych dłużej, niż to wskazane – przenoszenie włosów przedłużanych może spowodować ich splątanie, co będzie się wiązało z koniecznością rozczesywania kołtunów. Nigdy nie jest to przyjemne, a na dodatek może odbić się na własnych włosach. Dopilnowanie terminowych wizyt jest bardzo istotną kwestią.

 

Usługi te wykonujemy w naszych salonach w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi.